Dożynki Prezydenckie Spała 2013; organizacja Strefy Dziecka

W dniach 14-15 września nasza fundacja z ramienia kancelarii Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego oraz z COS w Spale, zorganizowała specjalny kącik dla dzieci podczas Dożynek Prezydenckich 2013 r.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego co się działo. Ilość dzieci i uśmiechów przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania.

Odwiedziła nas również Pani Prezydentowa, na ręce której przekazaliśmy wyjątkową i unikatową koszulkę z logo Strefa Ojca, poprosiliśmy aby przekazała ja swojemu mężowi Panu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu, zasłużonemu tacie piątki dzieci. Pani Prezydentowej towarzyszyła Pani Wojewoda Jolanta Chełmińska oraz inni dostojnicy naszego województwa.

 

W naszym kąciku dla dzieci można było otrzymać wyjątkową i symboliczną monetę, bita ręcznie przez harcerzy, upamiętniająca tegoroczne Dożynki Prezydenckie.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs, który nazwaliśmy TOP GUN, polegający na złożeniu przez dziecko najlepiej we współpracy z tatą, samolotu z papieru, a następnie puszczeniu modelu na jak najdalszą odległość, każdy uczestnik otrzymywał w prezencie firmowe krówki.

 

Dzieci mogły zjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni, wykapać się w basenie pełnym piłek, lub poskakać na dmuchanej platformie. Nie byłoby zabawy bez malowania buziek, balonów, chorągiewek, kolorowania czy tworzenia wszelakich ozdób z koralików. W tych atrakcjach wyręczali nas wolontariusze, za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczni.

 

Równie dużym zainteresowaniem jak puszczanie samolotów, było rzucanie piłeczki do wiadra z odległości 1m w specjalnych goglach. Gogle te symulowały efekt jaki widzi kierowca po spożyciu alkoholu, zależało nam aby pokazać gościom Dożynek przy okazji zabawy, jakie zagrożenie niesie ze sobą prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. 99% rzucających nie mogło trafić do dużego wiadra z odległości 1m!!! Ten wynik nie wymaga komentarza.

 

Nie sposób pominąć wyjątkowych postaci nieustannie zabawiających dzieciaki, jakimi byli klauni i magicy uczący dzieci chodzenia na szczudłach, żonglowania, kręcenia talerzami na szpicy, dmuchający dla najmłodszych specjalne balony z których w magiczny sposób powstawały różne postacie i przedmioty, koty, lwy, łabędzie, króliki a nawet gitara.

 

Wszystkim, którzy odwiedzili naszą strefę dziecka z głębi serca dziękujemy i mamy nadzieję do zobaczenia w przyszłym roku.

Zespół FSO