„Lokomotywa” Tuwima w App Store

lokoNa początku lutego na rynku App Store zadebiutowała „Lokomotywa – Julian Tuwim”. Aplikacja została zaprojektowana na iPhone, iPhone 5, iPad oraz iPod Touch. W roli lektora wystąpił Piotr Fronczewski.

„Lokomotywa – Julian Tuwim” to interaktywna podróż przez znany wiersz, w której każdy wers został przepięknie zilustrowany i wzbogacony o mnóstwo zabawnych animacji i dźwięków. Dzięki rozbudowanej szacie graficznej, dziecko może połączyć treść wiersza z samodzielnym wykonywaniem prostych zadań wewnątrz aplikacji. Zabawa z „Lokomotywą” pobudza wrażliwość dzieci, dając im możliwość napojenia spragnionych zwierzątek, ułożenia rozsypanych kufrów czy posprzątania peronu po niesfornej małpce. Dzięki prostym skojarzeniom, każde dziecko skończy „lekturę” wiersza z uśmiechem na twarzy i poczuciem przeżycia fascynującej przygody.

 

Poza trybem interaktywnej zabawy, w aplikacji znajduje się standardowa książeczka z przewracanymi kartkami, którą można samodzielnie przeczytać dziecku lub włączyć narrację Piotra Fronczewskiego. Oprawa muzyczna to specjalnie skomponowana melodia, która podkreśla nastrój podróży.

 

„Lokomotywa” jest aplikacją przyjazną dla dzieci. Specjalne zabezpieczenia eliminują ryzyko bezpośredniego i przypadkowego połączenia z Internetem. Aby przejść do funkcji społecznościowych lub kupić i podarować w prezencie swoim znajomym aplikację, należy przytrzymać skrzynkę pocztową w menu przez pięć sekund.

 

Dodatkowo, aplikacji towarzyszy piosenka ”Wesoło gra lokomotywa” oraz kolorowanki i wycinanki związane z postaciami z wiersza.

Lokomotywa – Julian Tuwim,  from Big Rabbit on Vimeo.

Producent: Big Rabbit

Link do AppStore: https://itunes.apple.com/pl/app/lokomotywa-julian-tuwim/id587865562?mt=8

Za kulisami: http://vimeo.com/58501461

Posłuchaj piosenki: http://vimeo.com/59083647

Tekst piosenki: http://lokomotywa.bigrabbit.pl/piosenka.pdf

Pobierz wycinanki, kolorowanki dla dzieci oraz tapety na iPad i komputer: http://lokomotywa.bigrabbit.pl/loko_bonus.zip

Więcej szczegółów: http://lokomotywa.bigrabbit.pl

lokomotywa1