Skąd wziął się ten dziki lokator?

balagan_okladka_142x300„Bałagan” wyd. iKropka

tekst: Michał Krygier
ilustracje: Alicja Wasilka
format: 28x28cm
oprawa: twarda
liczba stron: 32
rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-63156-01-5

 

 

 

Co zrobilibyście, gdyby pewnego dnia okazało się, że w waszym domu nie jesteście sami? Co jeśli wtedy, gdy akurat nie patrzycie, na schodach, w korytarzach, a nawet w piwnicy beztrosko panoszy się ogromny, trochę straszny…DZIKI LOKATOR? O tym kto to taki i czy naprawdę jest straszny, czy przyszedł nieproszony, czy może jednak rodzina sama sprowadziła go do swojego domu, dowiecie się z książki „Bałagan” – debiutu młodego, ambitnego wydawnictwo iKropka.
srodek_07112012_nowy.indd„Bałagan” to książka wyjątkowa, dopracowana w każdym calu zarówno od strony tekstowej jak i graficznej. Zabawna historia pewnej rodziny, która od dawna mieszka pod jednym dachem z pewnym, nie do końca proszonym, gościem. Chociaż nikt z domowników nie pamięta jak się poznali ani kiedy zgodzili się by z nimi zamieszkał i czasem trochę trudno z nim wytrzymać, to jednak nie wyobrażają sobie życia bez niego.
Dziki lokator stał się niemalże członkiem rodziny, nawet kot przyzwyczaił się już i czuje się przy nim całkiem swobodnie…srodek_07112012_nowy.indd
Zabawna historia zdaje się być jedynie tłem dla niesamowitych, pobudzających wyobraźnię ilustracji Alicji Wasilki. Tytułowy Bałagan wyskakuje do nas już z okładki i nie opuszcza nas aż do ostatniej strony książki, po drodze radośnie pochłaniając wszelkie napotkane przedmioty, meble, a nawet słowa samej opowieści. srodek_07112012_nowy.inddCzasem musimy przyglądać się bardzo uważnie, by w plątaninie rozszalałych linii, kresek, plam i pozornie przypadkowych bazgrołów odnaleźć porozrzucane po kartkach „Bałaganu” przedmioty.
Duży nietypowy format, kolory, papier, tekstura – autorzy i wydawca postarali się by każdy element był w książce dopracowany do perfekcji. „Bałagan” cieszy oko, bawi, ale też składnia do rozmowy z dzieckiem o tym czy i dlaczego warto utrzymywać wokół siebie porządek. No i w końcu – dzieci za nim szaleją! Radość sprawia nie tylko czytanie, ale też zabawa w ilustratora i tworzenie własnych bałaganiarskich bazgrołków.

Natalia, ekspert z księgarni Trzy Sowy

logo small