Tata na piątkę w książkach dla dzieci

Przedstawiamy kilka propozycji książek dla dzieci, w których główną rolę odgrywa postać taty.

„Miffy w zoo”, autor: Dick Bruna, wydawnictwo Format, wiek: 1+. Wspaniała książka dla najmłodszych. Opowiada o słynnej na całym świecie małej króliczej dziewczynce Miffy. W tej części tata małej Miffy zabiera ją na wycieczkę do ogrodu zoologicznego.

„Tata ucieka z cyrkiem”, autor: Etgar Keret, ilustracje: Rutu Modan, wydawnictwo Nisza, wiek: 3+.
Książka opowiadająca o tym, że dorośli też mają marzenia. Książka posiada znakomite ilustracje stworzone przez Rutu Modan, znaną autorkę komiksów.

„Jak tata się z nami bawił”, autor: Ulf Stark, ilustracje: Mati Lepp, wydawnictwo Zakamarki, wiek: 3+.
Ulf Stark opowiada jak poprzez dobrą zabawę powstaje pozytywna więź pomiędzy rodzicem, a dziećmi . Przedstawiona historia nie kończy się tak jak zaplanował sobie to ojciec, ale i tak dostarcza wiele radości dzieciom i jemu samemu.

„Tato, popłyńmy na wyspę!”, autor: Markus Majaluoma, wydawnictwo Bona, wiek: 3+.
Tata w tej książce potrafi mimo swojego zmęczenia porwać się w wir zabawy ze swoimi pociechami. Historie są pełne energii i poczucia humoru.

„Przygody rodziny Mellopsów”, autor: Tomi Ungerer, wydawnictwo Format, wiek: 3+.
Cudowny zbiór pięciu krótkich, przezabawnych historii o Rodzinie Świnek.  Rodzina Mellopsów uwielbia wyzwania i przygodę. Świnki  wychodzą cało nawet z najgorszej sytuacji.
Ci, którzy nigdy nie spotkali rodziny Mellopsów, stracili szansę poznania jednego z najlepszych dzieł stworzonych kiedykolwiek z myślą o odbiorcach historii obrazkowych.
„The New York Times”

„Basia i plac zabaw”, autor: Zofia Stanecka, ilustracje: Marianna Oklejak, wydawnictwo: Egmont, wiek: 4+.
Książka z serii opowiadań o małej, energicznej Basi.  „Basia i plac zabaw” opowiada jak tata zabiera trójkę swoich dzieci na plac zabaw i potrafił fantastycznie poradzić sobie z rzuconym mu wyzwaniem.

„Pan Popper i jego pingwiny”, autorzy: Richard i Florence Atwater, ilustracje: Zbigniew Lengren, wydawnictwo Dwie Siostry, wiek: 5+.
Zabawna historia malarza pokojowego, miłośnika pingwinów. Pewnego dnia życie Pana Poppera i jego rodziny zmienia się diametralnie. Otrzymuje dziwną przesyłkę, a w niej pingwina. Książka rozbawi dziecko i rodzica.