Zabawki do zabawy w domu i na zewnątrz

20-01-12_09-58-42_09507_pull_along_puppyMajówka jest świetną okazją do spędzenia większej ilości czasu poza domem, a tegoroczny długi weekend, przy zaledwie 3 dniach urlopu wydłuża się aż do 9 dni! Bez względu na to czy planujemy wyjazd czy też zostajemy w domu warto ten czas poświęcić naszym dzieciom i fajnej zabawie z nimi na świeżym powietrzu. Ponieważ i my wyjeżdżamy, to w przerwie między pakowaniem walizek i ostatnich paczek z zamówieniami, króciutko prezentujemy nasze zabawkowe propozycje nie tylko na majówkę, ale też na całe nadchodzące lato, mając nadzieję, że z każdym dniem będziemy mieć coraz więcej słońca i coraz wyższe temperatury.

stack'n'pull dinosaurDla najmłodszych oprócz jeździka, któremu poświęciłam już kiedyś osobny temat, proponujemy zabawkę do ciągnięcia na sznureczku. Rozwiązanie to jest idealne dla każdego, kto chciałby, ale z różnych powodów nie może pozwolić sobie na żywego czworonożnego przyjaciela. Spacer z takim kompanem gwarantuje, że maluch raczej nie będzie chciał wrócić do wózka, lecz z drugiej strony jest szansa, że pójdzie sam, tzn. nie trzeba go będzie nieść na rękach ;) Wśród tego typu zabawek znajdziecie zarówno zwierzaki jak i pojazdy, a dodatkowo będzie się można pobawić nimi także w czasie przymusowego postoju, gdy małe nóżki nagle odmówią posłuszeństwa. Większość z nich oprócz sznureczka posiada bowiem dodatkową funkcję zabawową w postaci sortera kształtów, klocków czy wieży z krążków o różnej wielkości. Wszystko to sprawia, że taka zabawka ma spore szanse na to, by dziecko zainteresowało się nią na dłużej.sorting_bus

W propozycji dla trzylatków bezapelacyjnie na pierwszym miejscu stawiamy rowerek biegowy. Celowo jednak nie będziemy go teraz dokładniej omawiać, gdyż naszym zdaniem zasługuje on na zupełnie oddzielny wpis, a ponadto chcielibyśmy podzielić się z Wami wrażeniami z przesiadki naszej córki na tradycyjny rowerek z pedałami, która niebawem nastąpi :)

feed the frogMamy natomiast zupełnie oryginalny pomysł jakim jest zestaw do golfa „Nakarm żabę”, który naszym zdaniem spodoba się nie tylko dzieciom ale i Wam :) Zawiera to, co jest najbardziej potrzebne w tej grze czyli dwa kije golfowe, dwie piłeczki i pochylnię z dołkiem udekorowaną zabawną żabą. Teraz tylko wystarczy uruchomić nieco wyobraźnię, aby przy użyciu ogólnodostępnych przedmiotów takich jak kartony, duże plastikowe butelki czy giętkie patyki  przekształcić przydomowy trawnik w pole golfowe (no może niekoniecznie kopiąc dołki ;) ). Będzie nie tylko kreatywnie, ale też ekologicznie! A gdy minigolf Wam się znudzi zagrajcie w kręgle przy użyciu tych samych piłeczek z zestawu i na przykład pustych puszek po napojach.

Na zakończenie pozostaje nam życzyć przede wszystkim sprzyjającej pogody, dobrych humorów oraz wspaniałej zabawy z Waszymi maluchami.

Pozdrawiamy!

Aneta i Michał Koterba – sklep internetowy Piccoland.pl