Zabawki drewniane do kąpieli czyli o zabawkowych hitach na Targach „Czas Dziecka” w Kielcach – cz.1

zwierzatka morskiePomimo że na tegorocznych Targach „Czas Dziecka” w Kielcach, które odbywały się w dniach 27.02 – 1.03.2014, po raz pierwszy wystąpiliśmy w roli wystawcy promując drewniane zabawki marek Tidlo, Pintoy i Gotoy, to oczywiście nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności obejrzenia i podotykania zabawek oferowanych przez inne marki. zwierzatkaSzczególną uwagę i ogromne zainteresowanie wzbudziły w nas zabawki do kąpieli Plan Toys, które uwaga…są drewniane!

Jak się okazuje to właśnie firma Plan Toys jako pierwsza na świecie do produkcji zabawek użyła pozostałości po obróbce drewna kauczukowego, czyli wszelkich drobin i wiór, które następnie pod wysokim ciśnieniem zostały sprasowane. W wyniku tego procesu powstał materiał PlanWood®, który – jak pokazały testy producenta polegające na trzymaniu w wodzie wykonanych z niego zabawek aż przez trzydzieści dni – jest zupełnie odporny na kontakt z nią, ale także na uszkodzenia mechaniczne, ze względu na to, że jest dużo twardszy niż samo drewno. Trzeba przyznać, że pomysł z wielką misą wypełnioną wodą, w której podczas całych Targów zabawki te pływały, a tym samym testowały swoje właściwości, był bardzo trafiony. Otóż w tej samej hali była wystawa produktów nagrodzonych w konkursie zorganizowanym przez Targi Kielce, a ponieważ Łódź podwodna Plan Toys otrzymała wyróżnienie, to również tam była wyeksponowana. Niestety wśród wózków i fotelików zabawka o tak niewielkich rozmiarach była praktycznie niezauważalna. Ale jesteśmy pewni, że ten kto ją dojrzał od razu chciał ją mieć, chociaż w naszym przypadku ostatecznie wybór padł na Morskie Zwierzątka, które wprost z Targów trafiły do naszej wanny i puszczając pęcherzyki powietrza po zanurzeniu ich w wodzie, umilają codzienną kąpiel naszych córek.
łódź podwodna

            Podczas Targów skorzystaliśmy z zaproszenia jakie otrzymaliśmy od dystrybutora drewnianych zabawek Wonderworld, które podobnie jak wspomniane wyżej Plan Toys czy nasze Pintoy są produkowane w Tajlandii z drewna kauczukowego. stoisko woderworld1Na niewielkim, za to bajecznie kolorowym stoisku tej marki wspaniale prezentował się bardzo dobrze nam już znany Tor kulkowy Trix Track. W tym roku pojawi się kolejne aż sześć zestawów z tej serii, w tym jeden świecący w ciemnościach!trx_img_main Od dawna mamy w ofercie cieszące się popularnością Drewniane klocki świecące, więc tej nowości wypatrujemy najbardziej. W każdym razie już teraz dziecko może mieć bardzo fajny, dający wiele możliwości kreatywnej zabawy kulodrom, który w razie potrzeby w przyszłości będzie można rozbudowywać. Przyjemność bowiem z samego projektowania i budowy toru, tak aby kulka mogła od początku do końca zwinnie przemieszczać się po spadkach, zakrętach, schodkach i innych elementach kulodromu, które go uatrakcyjniają, jest ogromna! Dodatkowo jest to wspaniały trening logicznego myślenia i pomoc przy problemach dziecka z koncentracją, a jakość jaką prezentują zabawki Wonderworld sprawia, że naszym zdaniem to jedne z najfajniejszych kulodromów na rynku.

 

 

stoisko krooom Na zakończenie naszej krótkiej targowej wycieczki zatrzymujemy się na stoisku, na którym prezentują się tym razem już nie drewniane, lecz wykonane z wodoodpornej tektury zabawki Krooom. zamek rycerskiZ racji, że nasze stoisko praktycznie z nim sąsiadowało odwiedzaliśmy je wielokrotnie i za każdym razem byliśmy pod wrażeniem, że te niezwykłe budowle o imponujących rozmiarach są wykonane z kartonu i to w dużym stopniu pochodzącego z recyklingu! Trochę żałujemy tylko, że nie był wystawiony Zamek Rycerski, który zdecydowanie jest naszym faworytem oraz…, że pokój naszych córek ma tylko dziesięć metrów kwadratowych… Natomiast jeśli chodzi o nowości Krooom jakie pojawią się w 2014 roku to już wiemy, że nareszcie będą zabawki w mniejszych rozmiarach np. Stacja kosmiczna z możliwością dodatkowego wyposażenia jej w Kosmiczne pojazdy. Będą także cudne pod względem graficznym puzzle w walizeczkach, bardzo przypominające znane chyba wszystkim puzzle Djeco. Czekamy więc z niecierpliwością na wszystkie nowości Krooom.

 

A o tym co podobało się odwiedzającym na naszym stoisku oraz która z zabawek Tidlo została wyróżniona w konkursie postaramy się opowiedzieć w drugiej części naszej relacji z branżowych Targów „Czas Dziecka”.

 

Aneta Koterba – sklep internetowy Piccoland.pl

 

P.S. Dziękujemy dystrybutorom marek Plan Toys, Wonderworld i Krooom za zdjęcia i pomoc przy powstaniu tego artykułu.

 

I jeszcze krótki film prezentujący możliwości Toru Kulkowego Trick Track: